OG Kush

OG Kush to najpopularniejsza odmiana medycznej marihuany w Południowej Kalifornii. Zdaniem badaczy pracujących w laboratoriach jest to również najsilniejszy szczep konopi dostępny obecnie na Zachodnim Wybrzeżu USA. Dlatego decydujący się na niego pacjenci powinni zachować szczególną ostrożność. Znany z wyjątkowego smaku OG Kush to najdroższa odmiana w Stanach Zjednoczonych. Cenowy rekord padł w roku, kiedy za jeden gram wyprodukowanej z niej marihuany trzeba było zapłacić 35$.

OG Kush – zastosowanie medyczne

OG Kush to szczep preferowany przez pacjentów szukających zdecydowanych efektów, dlatego jest popularny wśród osób zmagających się z chronicznym i neuropatycznym bólem. W związku z wysoką mocą dawkowanie OG Kush nie jest łatwe. Na siłę OG Kush składa się cała gama terpenów oraz sposób, w jaki współgrają one z dużą ilością THC. Wielu pacjentów twierdzi, że na działanie OG Kush trudniej się uodpornić, ale nie ma dowodów, które mogłyby potwierdzić tą tezę.

W Kalifornii OG Kush jest królową świata medycznej marihuany. Jej popularność łatwo sobie wytłumaczyć, ponieważ jest to odmiana, która świetnie wygląda i dysponuje dużą mocą. Dodatkowo wspaniale pachnie i równie dobrze smakuje. Charakterystyczny, unikatowy zapach stanowi zresztą podstawową cechę rozpoznawczą odpowiednio wysuszonej OG Kush. Aromaty OG Kush można odróżnić od aromatów innych odmian kush, ponieważ nie wyczujemy tu waniliowych nut Pure Kush czy zapachu kadzidłą z olejkiem z drzewa sandałowego, tak typowego dla Bubby.

Jaskrawo zielone kwiaty, przylistki w kształcie róży i sporadycznie widoczne pomarańczowe słupki to cechy charakterystyczne w wyglądzie OG Kush. Kwiaty powinny pokrywać trichomy o dużych główkach, nadając pąkom świecącego blasku. Łodygi pąków nie są w przypadku tego szczepu zbyt duże. OG Kush to odmiana o niesłychanie mocnym psychoaktywnym działaniu. Jest niesłychanie silna, pobudza, uderza do głowy, poprawia nastrój i wprawia w stan euforii. Efekty jej stosowania należą do najsilniejszych i najbardziej różnorodnych w świecie współczesnej marihuany. Ze względu na dużą popularność i wysoką cenę, bardzo łatwo trafić na niskiej jakości podróbki OG Kush.

TYPHybryda
GATUNEKCannabis indica, podgatunek kafiristanica / podgatunek hybryda indici. Na ostateczny genetyczny kształt hybrydy najprawdopodobniej wpłynęły lokalne odmiany z Afganistanu, Nepalu i Tajlandii
POCZĄTKI UPRAWYNieznane. W zależności od tego, w którą wersję wierzymy, OG Kush pojawiła się po raz pierwszy w Los Angeles w 1978 roku, w Kolorado w 1985 roku lub na Wschodnim Wybrzeżu w 1991 roku
RODOWÓD GENETYCZNYPierwsi hodowcy OG Kush z Los Angeles twierdzą, że szczep pochodzi od krzyżówek Northern Lights ze współczesnymi, komercyjnymi odmianami, których nasiona pochodzą z Meksyku. Inna popularna legenda mówi, że OG Kush to potomkini wywodzącej się z Montany i Kolorado odmiany Chemdawg. Zdaniem jej zwolenników, wszystko rozpoczęło się od mieszkającego u podnóży gór Seirra w Północnej Kaliforni hodowcy, któremu udało się zdobyć sadzonkę Chemdawg. Podzielił się nią z innym plantatorem, żyjącym nad oceanem, przy kalifornijskiej Sunset Beach. Ten z kolei połączył Chemdawg ze swoją sekretną męską krzyżówką Lemon Thai x Old World Paki Kush. Nowa krzyżówka stała się kultowa w kręgach koneserów marihuany z Los Angeles w połowie lat dziewięćdziesiątych. Któryś z nich prawdopodobnie powiedział hodowcy „Twój kush jest tak dobry, bo był uprawiany w górach”, na co ten odparował „Nie, stary, uprawiałem go nad oceanem”.
Łatka Ocean Grown przyjęła się i wkrótce została skrócona do OG. Zdaniem niektórych, hodowca OG w 1996 roku przeniósł się do Nowej Zelandii i przed opuszczeniem USA rozdał sadzonki OG Kush znajomym. Sprzedał również część nasion, z których jedne dały początek słynnemu szczepowi z Doliny San Fernando, wykazującemu cechy charakterystyczne dla wąskolistnych sativ. Resztę oryginalnych sadzonek OG Kush, popularnych dziś w hrabstwie Orange, określono mianem Larry OG.
PODOBNE ODMIANYPure Kush, Orange Master Kush, Kosher Kush (DNA Genetics)
DOSTĘPNOŚĆZazwyczaj OG Kush jest dostępny wyłącznie w formie sadzonek, ale holenderskie DNA Genetics i amerykańskie Cali Connection zaczynają oferować swoim klientom nasiona. W Polsce nasiona można kupić w sklepie Pan Pestka.
POZIOM TRUDNOŚCI UPRAWYWysoki. Rośliny rosną szybko i są wysokie, trudno je odżywić. Na dodatek cechują się niską odpornością na szkodniki
AROMATYIntensywny, charakterystyczny zapach cytrusów i benzyny z wyraźnymi nutami nafty, pomarańczy, octu balsamicznego, sosny i ziemi,