White Widow

White Widow to pierwsza odmiana z wydzielonej przez Scotta Blakey’a białej rodziny odmian konopi. W czasie, kiedy powstała, Blakey pracował w amsterdamskim Green House Seeds, aby potem opuścić rozgoryczonych współpracowników i pod szyldem Mr. Nice założyć własną działalność. White Widow to bardzo silna krzyżówka brazylijskiej sativy z południowoindyjską hybrydą afgańskich i indyjskich szczepów. W 1995 roku wygrała organizowany przez „High Times” Cannabis Cup, a jej zaliczone do białej rodziny następczynie również triumfowały w tym prestiżowym konkursie.

White Widow – zastosowanie medyczne

Odmiana marihuany White Widow to dobry środek w terapii neuropatii i nudności. Jej silna natura indiki wymusza relaks zamiast delikatnie sugerować rozluźnienie się. Obfitujące w mircen szczepy to świetni kompani wypoczynku.
White Widow to wspaniała odmiana medycznej marihuany reprezentująca wielką rodzinę świetnych szczepów. Jednak mimo tego jej popularność stopniowo malała od kiedy w 1995 roku pojawiła się w obiegu. Ta zmiana to przykład tego, jak gusta i trendy wpływają dzisiaj na łaskę i niełaskę godnych uwagi szczepów. Podobnie jak w innych aspektach życia, oceny w świecie marihuany są także związane z modą. Słowa krytyki głoszące, że White Widow jest działającym w sposób bardzo ogólny, opartym głównie na na dużej zawartości THC szczepem mogą więc za kilka lat ucichnąć, a ich miejsce zajmą pochwały opiewające jego uniwersalność i prostą chemiczną budowę. Scott Blakey powrócił niedawno do swoich białych odmian i zaczął eksperymentować z nowymi krzyżówkami. Rezultaty tych prób mogą okazać się bardzo interesujące.

White Widow – charakterystyka odmiany marihuany

TYP: Szerokolistna hybryda
GATUNEK: Cannabis indica, odmiana braziliana x afghanica
POCZĄTKI UPRAWY: Około 1994 rku
RODOWÓD GENETYCZNY: Męska afgańska roślina z indyjskiego stanu Kerala x brazylijska matka sativa
PODOBNE ODMIANY: White Rhino, Great White Shark
DOSTĘPNOSĆ: White Widow znajduje się w ofercie Green House Seeds, a Black Widow, krzyżówkę podobnych odmian, można kupić w Mr. Nice.
POZIOM TRUDNOŚCI UPRAWY: Średni. White Widow była i jest z różnym powodzeniem uprawiana przez wielu amatorów. Decydując się na jej uprawę najlepiej poszukać wcześniej fachowej porady.
AROMATY: Słodki aromat „skunk”, a także nuty balsamiczne i ananasowe. Aby uzyskać odpowiedni aromat, należy porządnie płukać hodowane konopie i nie popełniać błędu podczas procesu curingu. Zapach uprawianej w niedbały sposób White Widow przypomina raczej zapach ziemniaków niż marihuany.
SMAK: Ten szczep oferuje słodki, haszyszowy smak, ale żeby go zasmakować, trzeba trafić na perfekcyjnie hodowane konopie, co w przypadku White Widow nie jest łatwe. Odmiana ta, jako jedna z nielicznych, zawiera humulen. Jest to jeden z głównych terpenów obecnych w chmielu. Humulen to potężny środek aromatyzujący, który łatwo tu wyczuć.
MOC: Mocny, uderzający początek sativy połączony z silnym cielesnym hajem charakterystycznym dla indiki. Stężenie THC w White Widow często przekracza 20%. Jeżeli chodzi o terpeny ,dominuje tu mircen, którego działanie wspierają limonen, pineny i beta-kariofilen.
TRWAŁOŚĆ EFEKTÓW: Duża
PSYCHOAKTYWNOŚĆ: Znakomite, psychoaktywne efekty mózgowe, które szybko przekładają się na efekty dla ciała.
ANALGEZJA: W związku z dużą zawartością THC i mircenu White Widow to dobry środek przeciwbólowy
ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI: Umiarkowane
DYSOCJACJA: Umiarkowana przy zastosowaniu większych dawek
POBUDZENIE: Małe pobudzenie, choć z początku White Widow może uderzyć do głowy
SENNOŚĆ: Wysokie stężenie mircenu sprawia, że White Widow może wywoływać senność. Należy pamiętać o tym decydując się o stosowaniu tej odmiany w ciągu dnia. Warto dodać, że ta odmiana marihuany łagodzi nudności i uczucie lęku.