white widow odmiana marihuany

White Widow

White Widow to pierwsza odmiana z wydzielonej przez Scotta Blakey’a białej rodziny odmian konopi. W czasie, kiedy powstała, Blakey pracował w amsterdamskim Green House Seeds, aby potem opuścić rozgoryczonych współpracowników i pod szyldem Mr. Nice założyć własną działalność. Biała Wdowa to bardzo silna krzyżówka brazylijskiej sativy z południowoindyjską hybrydą afgańskich i indyjskich szczepów. W 1995 roku wygrała organizowany przez „High Times” Cannabis Cup, a jej zaliczone do białej rodziny następczynie również triumfowały w tym prestiżowym konkursie.

Zastosowanie medyczne

Odmiana marihuany White Widow to dobry środek w terapii neuropatii i nudności. Jej silna natura indiki wymusza relaks zamiast delikatnie sugerować rozluźnienie się. Obfitujące w mircen szczepy to świetni kompani wypoczynku.

White Widow była jedną z pierwszych odmian sprzedawanych na całym świecie wśród osób zajmujących się uprawą konopi. Sytuacja ta przełożyła się na wyrobienie marki i Biała Wdowa jest dziś jednym z najbardziej znanych szczepów.

White Widow to wspaniała odmiana medycznej marihuany reprezentująca wielką rodzinę świetnych szczepów. Jednak mimo tego jej popularność stopniowo malała od kiedy w 1995 roku pojawiła się w obiegu. Ta zmiana to przykład tego, jak gusta i trendy wpływają dzisiaj na łaskę i niełaskę godnych uwagi szczepów. Podobnie jak w innych aspektach życia, oceny w świecie marihuany są także związane z modą. Pojawiły się opinie, że działanie tej odmiany jest bardzo ogólne, oparte głównie na dużej zawartości THC. Ale za kilka za kilka lat może to ulec zmianie i doceniona ponownie zostanie za uniwersalność i prostą chemiczną budowę. Scott Blakey powrócił niedawno do swoich białych odmian i zaczął eksperymentować z nowymi krzyżówkami. Rezultaty tych prób mogą okazać się bardzo interesujące.

White Widow – charakterystyka odmiany marihuany

TYPSzerokolistna hybryda
GATUNEKCannabis indica, odmiana braziliana x afghanica
POCZĄTKI UPRAWYOkoło 1994 roku
RODOWÓD GENETYCZNYMęska afgańska roślina z indyjskiego stanu Kerala x brazylijska matka sativa
PODOBNE ODMIANYWhite Rhino, Great White Shark
DOSTĘPNOŚĆWhite Widow znajduje się w ofercie Green House Seeds, a Black Widow, krzyżówkę podobnych odmian, można kupić w Mr. Nice. Istnieje również odmiana automatyczna od Pan Pestka Crew White Widow Auto
POZIOM TRUDNOŚCI UPRAWYŚredni. White Widow była i jest z różnym powodzeniem uprawiana przez wielu amatorów. Decydując się na jej hodowlę, najlepiej wcześniej poszukać fachowej porady.
AROMATYSłodki aromat „skunk”, a także nuty balsamiczne i ananasowe. Aby uzyskać odpowiedni aromat, należy porządnie płukać hodowane konopie i nie popełnić błędu podczas procesu curingu. Zapach uprawianej w niedbały sposób White WIdow przypomina raczej zapach ziemniaków niż marihuany.
SMAKTen szczep oferuje słodki, haszyszowy smak, ale żeby go zasmakować, trzeba trafić na perfekcyjnie hodowane konopie. Co w przypadku White Widow nie jest łatwe. Odmiana ta, jako jedna z nielicznych, zawiera humulen. Jest to jeden z głównych terpenów obecnych w chmielu. Humulen to potężny środek aromatyzujący, który łatwo tu wyczuć.
MOCMocny, uderzający początek sativy połączony z silnym cielesnym hajem charakterystycznym dla indiki. Stężenie THC w tej odmianie często przekracza 20%. Jeśli chodzi o terpeny, dominuje tu mircen, którego działanie wspierają limonen, pineny i beta-kariofilen.
TRWAŁOŚĆ EFEKTÓWDuża
PSYCHOAKTYWNOŚĆZnakomite, psychoaktywne efekty mózgowe, które szybko przekładają się na skutki dla ciała.
ANALGEZJAW związku z dużą zawartością THC i mircenu Biała Wdowa to dobry środek przeciwbólowy
ROZLUŹNIENIE MIĘŚNIUmiarkowane
DYSOCJACJAUmiarkowana przy zastosowaniu większych dawek
POBUDZENIEMałe pobudzenie, choć na początku White Widow może uderzać do głowy
SENNOŚĆWysokie stężenie mircenu sprawia, że White Widow może wywoływać senność. Pamiętajmy o tym, decydując się na stosowanie jej w ciągu dnia. Warto dodać, że marihuana z tej odmiany łagodzi nudności i uczucie lęku.

Uprawa konopi dla banków nasion to dla plantatora nie lada wyzwanie. To właśnie dlatego znalezienie i utrzymanie w swoich szeregach konopnego specjalisty nadal stanowi spory problem. Nierozumiani i niedoceniani mistrzowie często rezygnują z niewdzięcznej pracy, tak jak wspomniany Scott Blakey z Green House Seeds. Po stworzeniu odmiany White Widow opuścił Green House i z nowymi partnerami, w tym Nilem Shoenmakerem i Howardem Marksem, założył Mr. Nice.