jack herer odmiany marihuany

Jack Herer

Laureat pucharu Cannabis Cup magazynu „High Times” z 1994 roku. Jack Herer został opracowany przez amsterdamski bank nasion Sensi Seeds i wypuszczony na rynek jako odmiana nasienna. Jack Herer (1939-2010) był uznanym aktywistą działającym na rzecz propagowania marihuany i autorem klasycznej historii konopi zatytułowanej The Emperor Wears No Clothes („Cesarz jest nagi”). Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Ah Ha Publishing w 1985 roku. Opisywana odmiana została wybrana przez holenderską firmę Bedrocan na środek konopny wprowadzony do holenderskich aptek i dostępny jako przepisywane na receptę lekarstwo.

Z nasiona Jacka Herera wyrasta zazwyczaj jeden do czterech głównych fenotypów (trzech wąskolistnych i jednego szerokolistnego). Jack oferowany przez Bedrocan to fenotyp Lemon. W uprawie indoor Jack może wykształcić duże pąki o wadze przekraczającej 7 gramów. Pod wieloma względami Jack Herer stanowi przeciwieństwo typowej upalającej marihuany. Ponieważ efekty związane z jego stosowaniem kojarzą się raczej z optymizmem i gotowością do działania.

Jack Herer – zastosowanie medyczne

Idealny wybór w przypadku schematu leczenia opartego na stosowaniu niskich dawek dziennych. Niezależnie czy dotyczy to marihuany palonej czy waporyzowanej. Jack Herer doskonale odwraca uwagę od bólu i redukuje nudności.

Jako jedna z najpopularniejszych odmian konopi medycznych Jack Herer z pewnością należy do konopnej elity. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Herer jest dziś najpowszechniej stosowaną „za dnia” odmianą marihuany. Ciesząc się nią w środku dnia, pamiętajmy jednak, że jej cytrusowe składniki nie lubią zbyt wysokiej temperatury. Jako alternatywę do palenia marihuany holenderskie władze wsparły produkcję naparu przygotowywanego na bazie Jacka. Odmiana ta również świetnie nadaje się do sporządzania ekstraktów.

Przepis na herbatkę z Jacka Herera

Składniki:

  • 1 gram Jacka Herera
  • 1 litr wody
  • śmietanka do kawy lub pełnotłuste mleko

Przyrządy potrzebne do przygotowania herbatki:

  • garnek
  • pokrywka
  • sitko

Śmietanka jest w tym przypadku kluczowym składnikiem. Działa zarówno jako emulgator, jak i składnik, który utrzymuje kannabinoidy w wodzie, zapobiegając wytrąceniu się ich z roztworu.

Aby przygotować napar, należy zagotować wodę w garnku, a następnie dodać konopie. Zmniejszyć gaz a następnie dusić napar pod przykryciem przez 15 minut. Następnie trzeba zdjąć garnek z palnika, przecedzić napar przez sitko do wcześniej przygotowanego naczynia. Natychmiast dodać śmietankę i dokładnie wymieszać. W celu poprawienia smaku można dodać mięty, cytryny lub miodu.

Standardowa dawka to jedna szklanka herbaty z konopi. Gotowy napar można przechowywać w lodówce od 3 do 5 dni. W związku z tym, że temperatura, w której jest przygotowywany nie jest na tyle wysoka, by przekształcić kwas THC w czyste THC, marihuana spożywana w takiej postaci jest mniej psychoaktywna.

Pamiętajmy jednak, że w dalszym ciągu jest to lek, a nie zwykła herbatka. Dlatego, żeby uniknąć niepożądanego działania, należy pić ją w sposób odpowiedzialny.

Jack Herer – właściwości

TYPWąskolistna hybryda indici
GATUNEKCannabis indica, odmiana indica x odmiana afghanica
POCZĄTKI UPRAWY1994, na rynku od 1995
RODOWÓD GENETYCZNYOdmiana została wyhodowana przez Sensi Seeds oraz holenderskich miłośników marihuany na bazie Northern Lights #5, Haze i Skunk #1. Fenotyp o wiele bardziej przypomina Shiva Skunk (Northern Lights #5 x Skunk), który najprawdopodobniej jest przodkiem Jacka Herera
PODOBNE ODMIANYJack Flash, Shiva Skunk
DOSTĘPNOŚĆJack Herer ma wiele źródeł, zarówno w postaci nasion od Sensi Seeds, jak i sadzonek. Uprawa tej odmiany jest popularna we wszystkich stanach USA dopuszczających hodowlę marihuany.
POZIOM TRUDNOŚCI UPRAWYJack Herer nie należy do najprostszych odmian. Mimo to wielu osobom udało się opanować sztukę jego uprawy. Zarządzanie wewnętrzną hodowlą może stanowić wyzwanie. Istnieje również wersja automatyczna tej odmiany Jack Herer Auto
AROMATYW zależności od fenotypu – od cytrusy po słodkie nuty skunk. Cytrusowy zapach zawdzięczamy dużej zawartości terpinolenu.
SMAKZ powodu swojego kwaśnego, owocowego smaku cytrusowe fenotypy cieszą się sporą popularnością.
MOCSilna, regularnie ponad 20% THC
TRWAŁOŚĆ EFEKTÓWŚrednia
PSYCHOAKTYWNOŚĆJack Herer wywołuje silne, pozytywne reakcje w mózgu. Jednocześnie nie zaburzając jego pracy. Takie działanie to zasługa wysokiej zawartości terpinolenu i niskiego stężenia mircenu.
ANALGEZJAPodawany w umiarkowanych dawkach jest dobrym lekarstwem na ból. Do stosowania w ciągu dnia.
ROZLUŹNIENIE MIĘŚNITa odmiana jest zbyt energetyzująca, by wprowadzać w stan relaksu. Przy tym korzystanie z niej rzadko prowadzi do roztrzęsienia.
DYSOCJACJADuże dawki Jacka Herera potrafią wysłać w radosną podróż na Marsa.
POBUDZENIETrwały pobudzający efekt wprawia w euforię. Pamiętajmy jednak, że przedawkowanie fenotypów sativy może wywoływać niepokój u pacjentów podatnych na zaburzenia lękowe.
SENNOŚĆJack Herer nie usypia, ale jednocześnie nie zaburza relaksu.